Aktuality

Čt, 12/02/2021 - 00:22
Metodický pokyn pro krajské hygienické stanice a Hygienickou stanici hlavního města Prahy k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním covid-19 - přiložen níže....
Pá, 10/08/2021 - 18:33
Materiál z MŠMT a stanovisko vedení ASP ČR najdete v sekci PRO ČLENY ASP
Po, 09/13/2021 - 22:23
V pondělí 30. 8. proběhlo jednání mezi zástupci Asociace speciálních pedagogů a představiteli MŠMT, tehdejším náměstkem sekce vzdělávání Jaromírem Beranem (od 1. 9.  je jmenován nový náměstek...
Čt, 04/29/2021 - 18:41
Na Kulatý stůl - Revize RVP, 28. 4. 2021, nebyl za ASP ČR nikdo pozván. Předseda ASP ČR k tomu píše místopředsedovi Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Jiřímu...
Út, 04/13/2021 - 09:31
Ještě v pátek hrozilo, že pokud se dítě s autismem, středně těžkou či těžkou mentální retardací, nebo kombinovaným postižením nenechá testovat, nesmí do školy a rodič nedosáhne na ošetřovné. ...

UPOZORNĚNÍ

Vytvoření účtu a přihlášení na tomto webu slouží pouze k zapojení se do diskuse k jednotlivým článkům, nejde o registraci v ASP ČR. Vytvoření účtu je povolováno pouze členům ASP ČR, kteří mají zaplacen členský příspěvek na aktuální rok. Přihláška do ASP ČR je ke stažení na kartě Dokumenty, podepsanou přihlášku je nutno zaslat na adresu ASP ČR.

Tato webová stránka je archivována v rámci projektu Národní knihovny ČR, jako součást českého kulturního dědictví.

WebArchiv - archiv českého webu

Kulatý stůl - Revize RVP, 28. 4. 2021, kterou pořádá školský výbor poslanecké sněmovny

Na Kulatý stůl - Revize RVP, 28. 4. 2021, nebyl za ASP ČR nikdo pozván. Předseda ASP ČR k tomu píše místopředsedovi Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Jiřímu Miholovi.

 

Vážený pane poslanče,

před několika dny jsem Vám prostřednictvím elektronické pošty poslal níže uvedený dopis. Bohužel, odpovědi se mi nedostalo, tak vzhledem možným "potížím na trase" jej posílám znovu, i když vím, že dnešní jednání z mé strany již nelze stihnout.

Vážený pane poslanče,

čirou náhodou jsem se dozvěděl, že pod Vaší gescí proběhne 28. dubna 2021 kulatý stůl na téma Revize rámcových vzdělávacích programů. Mezi množstvím přizvaných hostů jsem nenalezl žádného reprezentanta Asociace speciálních pedagogů ČR. Velice mne to nemile překvapilo, a nejen z titulu, že se jedná o jednu z nejpočetnějších asociací ve školství ( více než tisíc členů), ale především o nejkomplexnější odbornou speciálně pedagogickou iniciativu schopnou zodpovědného odborného pohledu na vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Nejenom z titulu předsedy této asociace mi nepozvání přijde jako smutná karikatura školství v naší zemi a to zvláště v dnešní době, kdy se každý nedouk ohání inkluzí bez toho, že by jenom tušil jak složité a tedy i mimořádně zodpovědné vzdělávání a výchova žáků se speciálními vzdělávacími potřebami je. Myslím, že i některé zásadní pasáže v diskutovaném rámcovém vzdělávacím plánu jsou toho důkazem.

Protože je možné, že o naší asociaci nemáte povědomí, byť existuje deset let, je členy Unie zaměstnavatelských svazů a s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy se léta snaží spolupracovat (samozřejmě ne vždy s potřebným efektem), posílám Vám odkaz na naše webové stránky (www.aspcr.cz) a facebook (https://www.facebook.com/Asociace-speci%C3%A1ln%C3%ADch-pedagog%C5%AF-%C4%8CR-113479883444009) . Třeba naleznete čas alespoň letmo se o naší práci dozvědět a poznat tak, že bez potřebné odbornosti vzdělávání žáků se speciálními potřebami není možné ani v "systému" inkluzivního vzdělávání.

S úctou

PaedDr. Jiří Pilař, předseda Asociace speciálních pedagogů ČR

Na vědomí:
PhDr. Marcela Drboutová, tajemnice asociace

PřílohaVelikost
pozvanka.jpg416.16 KB