Aktuality

Út, 06/16/2020 - 09:33
Vážené kolegyně, vážení kolegové, Odborná konference ASP ČR, INKLUZE 2020+, je určena pro speciální pedagogy, pedagogy předškolního vzdělávání, pedagogy základních škol, pedagogy středních škol,...
Ne, 05/03/2020 - 20:47
Ministerstvo školství vydalo soubor dokumentů k otevírání mateřských, základních a středních škol a školských poradenských zařízení. Dokumenty ke stažení níže.
St, 04/01/2020 - 11:45
Vážené kolegyně, vážení kolegové, je jisté, že konání Konference ASP ČR musíme odložit. Rada ASP ČR se shodla nově na podzimním termínu. V této souvislosti věnujte pozornost níže uvedeným informacím...
St, 02/26/2020 - 21:55
o připravované novele školského zákona

UPOZORNĚNÍ

Vytvoření účtu a přihlášení na tomto webu slouží pouze k zapojení se do diskuse v části Forum, nejde o registraci v ASP ČR. Forum není pro běžného návštěvníka webu viditelné.

Registrace bude povolována pouze členům ASP ČR. Přihláška do ASP ČR je ke stažení na kartě Dokumenty, podepsanou přihlášku je nutno zaslat na adresu ASP ČR.

Tato webová stránka je archivována v rámci projektu Národní knihovny ČR, jako součást českého kulturního dědictví.

WebArchiv - archiv českého webu

Kdo zkresluje data?

V sobotním vydání MF DNES (24.9. 2011) vyšel článek Inspekce na školách mají zjistit, zda děti Romů patří „do zvláštní“.

Ministr školství Josef Dobeš je zde citován: „Už při loňských prověrkách Česká školní inspekce spolu s romským aktivistou zjistila, že 27 % dětí je v těchto školách zařazeno špatně. Těmto zařízením jsme sebrali peníze. Od letošního září už na to máme konečně vyhlášku, která říká, že bez diagnózy mentální retardace není možné děti umístit mimo hlavní vzdělávací proud,“ říká ministr Dobeš.

Citace z dokumentu ČŠI Veřejnosprávní a státní kontrola v základních školách praktických ze dne 23.11. 2010 ( http://www.csicr.cz/cz/85362-verejnospravni-a-statni-kontrola-v-zakladnich-skolach-praktickych): "Z celkového počtu žáků ve speciálních třídách (11 798) bylo 10 297 diagnostikováno a mělo doporučení školského poradenského zařízení k zařazení do RVP LMP. Z 501 žáků, kteří neměli doporučení školského poradenského zařízení a měli být ve sledovaném období vyučováni podle Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání, bylo 433 žáků vyučováno podle nesprávného vyučovacího programu."

Trojčlenkou si můžeme spočítat, že 433 žáků z 11 798 činí zaokrouhleně 3,67%.

Nezbývá mi než si položit otázku, KDO a PROČ v tisku záměrně zveřejňuje čísla, která jsou smyšlená a mají jediný cíl - vykreslit ZŠ praktické jako nezákonné hydry, odsouzené k zániku. Nevěřím, že je to ministr, který takovým tlakům zatím odolával. 

Článek přiložen níže.

Arnošt Vítek

PřílohaVelikost
Inspekce_na_skolach.doc29 KB